Hudba

FESTIVAL KIOSK_ EVA URBANOVÁ / BODY2022: ANOMALIE

Spread the love

27.07.2023 / 17:00


Rosenfeldov palác: tanečné predstavenie

Tesne nad povrchom zeme sa formuje kruh tiel – svedkov sólovej performancie, ktorá vrhá svetlo na skryté časti reality, pochované v hlbinách tela mileniála.
ANOMALIE je výpravou za deštrukciou, limitmi a extrémami, rovnako ako príležitosťou nechať preniknúť nové a staré tvary a formy do kože, svalov, kostí a duše.
Tanečná inscenácia, ktorá narúša komfortnú zónu účastníčok a účastníkov.
Rozpráva o úsilí a túžbe stáť pevne v okamihu, kedy je človek ničený, o nádeji zostať vyrovnaným uprostred krízy.

ANOMALIE je prvou inscenáciou zoskupenia body2022, ktoré tvorí pod vedením choreografky a tanečnice Evy Urbanovej.
Skupina sa venuje výskumu tela v súčasnom svete, jeho premenlivosti a vzájomnej interakcii s prostrediami, ktoré obýva.
Tvorba body2022 načrtáva nevšedné perspektívy ľudského tela a ponúka nové interpretácie, ktoré presahujú možnosti fyzickej existencie – všetko sa deje prostredníctvom pohybu, ktorý je radikálny, zmyselný, surrealistický a vibruje naprieč novým divokým životom.

Concept, choreography: Eva Urbanová
Performer: Joana Simões
Music: Stroon
Text: Sammy Metcalfe, Eva Urbanová, Tasya Nafigina
Voice: N I V V A
Costume: Miriama Kardošová
Scenography production: Jozef Malík
Production: Eva Urbanová, Nhung Company
Photo: Jan Durina

Eva Urbanová je choreografkou a tanečnicou novej generácie, na svojom konte má spoluprácu s tanečnými zoskupeniami rôznych národností, veľkostí, úrovní profesionality i kultúrnych kontextov. Tvorbu vníma ako nástroj skúmania a kritiky mechanizmov súčasného spoločenského usporiadania, dôraz pritom kladie najmä na ženský empowerment a koncept dualizmu.
Zaoberá sa formulovaním vlastného tanečného štýlu a pohybového rukopisu, hlavnými zdrojmi inšpirácie sú pre ňu izraelská scéna súčasného tanca a fyzické divadlo.
So solom The Essence (2021) získala 1. miesto na Solo Dance Contest v rámci festivalu Gdanski Festiwal Tanca 22 a cenu publika a 2. miesto v choreografickej súťaži na Solo Tanz Theater Stuttgart International Competition 2021.

Joana Simões pochádza z portugalského Porta, v roku 2019 absolvovala v odbore súčasný tanec na lisabonskej Escola Superior de Dança. V rámci štúdií strávila rok na pražskej AMU, kde teraz pôsobí ako performerka. V roku 2022 sa ako interpretka podieľala na tanečných a site-specific projektoch Nhung Dang Evy Urbanovej a Ran Jiao.

Vstupné na jedno predstavenie: 9 € / 6 € (dospelí / študenti)
Na mieste sa lístky na jednotlivé predstavenia budú predávať len v prípade voľnej kapacity.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button
REJECT