Hudba

KONCERT: DUO LEVITAS

Spread the love

14.03.2023 / 19:00, Rosenfeldov palác

Saxofonista Luboš Soukup pripravil spolu so svojim dlhoročným hudobným kolegom, nemeckým pianistom Christianom Pabstom, úplne nový repertoár, ktorý vychádza ako album Levitas v českom vydavateľstve Animal Music.
Duo hrá prevažne autorský repertoár a ich umeleckým cieľom je hrať sa voľne so skladbami a prostredníctvom improvizácie dosiahnuť čo najsilnejšiu interpretáciu daných diel. Levitas je inšpirovaný predovšetkým jazzovou hudbou, ale aj folklórnou a klasickou.
Hudobníci sa zoznámili v Dánsku pred takmer 10 rokmi. Obaja v tom čase žili v Kodani a študovali na tamojšej hudobnej akadémii. Už prvé spoločné hranie ukázalo, že sú si obaja ľudsky aj umelecky veľmi blízki. Toto počiatočné stretnutie viedlo k nespočetnému počtu koncertov po celej Európe. Okrem nového albumu Levitas spolu hudobníci nahrali dva albumy: Through the Mirror (2013), a Zeme (2017), na ktorom hosťuje medzinárodne známy gitarista Lionel Loueke.
Vstup: 4,00 Eur (dospelí – 18+) / 2,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button
REJECT