Zaujímavosti

Mikuláš v Múzeu dopravy

Spread the love

Považské múzeum v spolupráci so Spoločnosťou Považskej dráhy Žilina pozývajú malých aj veľkých na obľúbené podujatie Mikuláš v Múzeu dopravy. Záujemcovia sa po dvoch rokoch môžu opäť tešiť na jazdu historickým vlakom a prehliadku Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach, kam sa v sobotu 3. 12. chystá Mikuláš so svojimi pomocníkmi.
Historický vozeň M131.1443 zvaný Hurvínek a vozeň M 152.0160 vyrazia zo železničnej stanice v Žiline o 15.20. V cene spiatočného lístka v sume 5 eur je aj prehliadka Múzea dopravy a stretnutie s Mikulášom, anjelom a čertom. Tí budú na návštevníkov čakať už od 15.30. Stretnúť s nimi sa tak môžu aj deti, ktoré nebudú cestovať vlakom. Mimoriadny historický vlak príde do Rajeckých Teplíc o 16.00 a späť do Žiliny pôjde o 17.40. Cestujúci tak budú mať dostatok času na prehliadku expozície a mikulášsky program. Rodičia môžu svojim ratolestiam vopred objednať balíček v sume 5 alebo 10 eur, ktorý im Mikuláš odovzdá priamo v múzeu.
„Tešíme sa, že v našom múzeu zase privítame Mikuláša a najmä všetky nedočkavé deti. Radosť v ich očiach je pre nás tým najkrajším zážitkom z celého podujatia. Preto veríme, že ich príde čo najviac a Mikuláš sa poteší ich básničkám či pesničkám,“ dodáva správca Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach Peter Šimko.
Cestovný poriadok je uvedený na webovej stránke Považského múzea, kde sa kupujú lístky na spiatočnú cestu vlakom s prehliadkou múzea a mikulášske balíčky. Počet lístkov aj balíčkov je však obmedzený, preto je nutné zaobstarať si ich online vopred do 30. 11. 2022 na linku https://pmza.sk/produkt/mikulas-v-muzeu-dopravy-spiatocny-listok-na-vlak-a-vstup-do-muzea/ Nebude možné kúpiť ich vo vlaku či v múzeu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button
REJECT