Zaujímavosti

Povedačky plné lásky

Spread the love

Budatínsky hrad sa v sobotu 18. 2. zmení na miesto plné lásky. Pri príležitosti sviatku sv. Valentína pripravilo Považské múzeum predstavenie s príznačným názvom Povedačky plné lásky. Počas minulých rokov divadelno-hravé zoskupenie RAZCA návštevníkov potešilo povedačkami na Budatínskom hrade aj v Rajeckých Tepliciach. Tentokrát si tri klebetné babky vybrali tému spojenú s láskou. Boženka, Marienka a Ruženka vyrozprávajú šesť príbehov zo šiestich expozícií Považského múzea.

„Na jednom mieste sa ocitnú palatín Juraj Turzo so svojou manželkou Alžbetou Czoborovou, posledný majiteľ Budatínskeho hradu gróf Gejza Čáki takisto s manželkou Alžbetou, svätica zo Strečna Žofia Bosniaková s manželom Františkom Vešelénim a údajnou sokyňou v láske Máriou Séčiovou, nesmie chýbať najznámejší slovenský zbojník Juraj Jánošík so svojou milou Aničkou, čičmianska krásavica Terezka a zemepán Leopold či mladá Dorotka z Rajeckých Teplíc a sprievodca vo vlaku Šimon. Príbehy doplnia známe zaľúbené ľudové pesničky a pre každého návštevníka je pripravený aj milý darček plný lásky,“ pozýva autorka scenára Katarína Maršalová.

Povedačky plné lásky sa budú konať v infopulte Budatínskeho hradu 18. 2. o 14.00, 15.30 a 17.00.

Základné vstupné je 7 €, zľavnené 4 €.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button
REJECT