Kultúra

Február v Považskom múzeu

Spread the love

Február v Považskom múzeu bude plný aktivít. V stredu 14. 2. o 18.00 sa môžu návštevníci tešiť na adaptáciu divadelnej hry Výnosné miesto od ruského autora A. N. Ostrovského. Tragikomédiu, ktorá rieši základné témy ľudskej spoločnosti, predstaví divadelné zoskupenie Break pod vedením herca Žilinského mestského divadla Michala Tomasyho. Príbeh plný lásky, prekážok, rôznych životných situácií aj humoru je posunutý do socialistickej krajiny v 80. rokoch 20. storočia. Žáner je atraktívny najmä pre mladého diváka stojaceho na križovatke rozhodnutí, ale svojím nadčasovým spracovaním má čo ponúknuť aj staršej generácii. Inscenácia je doplnená hudbou, spevom a tanečnými pasážami. Vstupenky bude možné kúpiť len v predpredaji priamo v pokladni Sobášneho paláca v Bytči. Cena je 8 eur na osobu. 

Na Budatínskom hrade sa chystá valentínska zážitková prehliadka v sobotu 17. februára. Jej názov znie Marína – Nemožno mi ťa neľúbiť. Divadelno-hravé zoskupenia RAZCA predstaví príbeh lásky Andreja Sládkoviča a jeho milej. Veď, kto by nepoznal jednu z najromantickejších básní slovenskej literatúry a zároveň najdlhšiu ľúbostnú báseň na svete? Jej autor ju písal takmer dva roky. V 2900 veršoch sa vyznal z lásky nielen k Maríne, ale aj k svojej vlasti. Vstupy prehliadok sú o 13.00, 14.30 a 16.00, základné vstupné je 7 €, zľavnené 3,50 €. Kapacita miest je obmedzená, preto je vhodné si rezervovať vstup vopred na tel. čísle 0907 108 659. 

V čase jarných prázdnin pripravuje múzeum viacero aktivít. V utorok 20. februára o 10.00 a 14.00 pozývame na prednášku s etnologičkou drotárstva Katarínou Kendrovou. Súčasťou aktivity je aj tvorivá dielňa a podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie. Cena je 3 € na osobu. Na druhý deň sa môžu deti a dospelí zúčastniť na komentovanej prehliadke výstavy Králi oblohy s jej autorom – zoológom Jánom Kickom. Konať sa bude o 10.00 a 14.00. Cena je 3 € na osobu a nezahŕňa prehliadku hradu. V piatok 22. februára bude od 10.00 do 15.00 prebiehať tvorivá dielňa s etnologičkou Adrianou Bárdyovou a historičkou Dominikou Hlobíkovou. Záujemcovia budú tkať na malých krosnách a okrem zážitku si domov odnesú aj originálny koberček. Aktivita stojí 2 €. 

Viac informácií o pripravovaných podujatiach, otváracích hodinách expozícií a vstupnom nájdu návštevníci na www.pmza.sk.

Kompletný program tu

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button
REJECT