Zaujímavosti

Mikuláš v Múzeu dopravy

Spread the love

V sobotu 3. 12. 2023 sa do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach chystá Mikuláš so svojimi pomocníkmi! Považské múzeum v spolupráci so Spoločnosťou Považskej dráhy Žilina pozývajú malých aj veľkých na obľúbené podujatie Mikuláš v Múzeu dopravy. Záujemcovia sa môžu tešiť na jazdu historickým vlakom a prehliadku Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach.

Historický vozeň M131.1443 zvaný Hurvínek a vozeň M 152.0160 vyrazia zo železničnej stanice v Žiline o 15.25. V cene spiatočného lístka v sume 7 eur je aj prehliadka Múzea dopravy a stretnutie s Mikulášom, anjelom a čertom. Tí budú na návštevníkov čakať už od 15.30. Stretnúť s nimi sa tak môžu aj deti, ktoré nebudú cestovať vlakom. Mimoriadny historický vlak príde do Rajeckých Teplíc o 16.00 a späť do Žiliny pôjde o 17.45. Cestujúci tak budú mať dostatok času na prehliadku expozície a mikulášsky program. Rodičia môžu svojim ratolestiam vopred objednať balíček v sume 5 alebo 10 eur, ktorý im Mikuláš odovzdá priamo v múzeu.

„Tešíme sa, že v našom múzeu opäť privítame Mikuláša a najmä všetky nedočkavé deti. Jeho historické sane, ktoré sú v múzeu vystavené po celý rok, budú plné balíčkov so sladkosťami a ovocím. Mikuláš sa poteší všetkým detským básničkám a pesničkám,“ dodáva správca Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach Peter Šimko. Cestovný poriadok je uvedený na webovej stránke Považského múzea, kde sa kupujú lístky na spiatočnú cestu vlakom s prehliadkou múzea a mikulášske balíčky. Počet lístkov aj balíčkov je však obmedzený, preto je nutné zaobstarať si ich online vopred do 27. 11. 2023 na linku https://pmza.sk/kategoria-produktu/mikulas/.
Nebude možné kúpiť ich vo vlaku či v múzeu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button
REJECT