Zaujímavosti

Sherlock Holmes na hrade

Spread the love

Na Budatínsky hrad príde v piatok 8. septembra slávny londýnsky detektív Sherlock Holmes. Návštevníci si tak môžu užiť ďalšiu zo série detektívnych prehliadok v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA. Tie sa na hrade konajú pravidelne a známy detektív príde už piatykrát.
„Tentoraz je dôvodom tajomné biele strašidlo, ktoré sa pohybuje po hrade i jeho okolí. Grófka Šarlota je zdesená z jeho prítomnosti, ale najmä z klebiet, ktoré sa o ňom šíria – vraj je to duch bývalej slúžky Aničky, ktorá zomrela násilnou smrťou a navyše s dieťaťom pod srdcom. Teraz sa potuluje po Budatíne a hľadá svoje nenarodené dieťa. Kvôli týmto klebetám prestali na hrad chodiť všetky návštevy a hlavne mladý barón Jakub, za ktorého chce grófka vydať svoju dcéru Karolínu. Preto Šarlota neváha a napíše list anglickému detektívovi, aby prišiel a pomohol vyriešiť túto záhadu,“ vysvetľuje scenáristka Katarína Maršalová.
Do pátrania sa tradične môžu zapojiť aj návštevníci a za svoju správnu dedukciu vyhrať milý darček. Príďte sa na vlastné oči presvedčiť, či sa podarí záhadu vyriešiť!
Prehliadky sa budú konať o 18.00, 19.00 a 20.00. Základné vstupné bude 8 €, zľavnené 4 €. Počet miest je obmedzený, preto je vhodné sa vopred objednať na tel. č. 0907 108 659.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button
REJECT